WCB PN25 DN200 Вентил со прав агол

Краток опис:

Детали за дел: 1. Име на производ: WCB PN25 DN200 Вентил со прав агол 2. Процес на лиење: леење на изгубен восок, инвестициско лиење, прецизно леење, леење водено стакло, леење и обработка на силика сол.3. Материјал: нисколегиран челик, јаглероден леано челик, нерѓосувачки челик, нерѓосувачки челик отпорен на топлина, легиран челик, јаглероден челик, еластично железо, сиво леано железо, леано железо против абење, леано железо со висок хром.4. Стандард за материјал: ASTM, AISI, DIN, BS, JIS, NF, AS, AAR, ISO, GB, итн. 5. Максимална големина: 800 mm.6.Трговија ...


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали за дел:
1.Име на производ: WCB PN25 DN200 прав аголВентил
2. Процес на лиење: Изгубен восоккастинг, инвестицијакастинг, прецизносткастинг, водена чашакастинг, лиење и обработка на силика сол.
3. Материјал: Ниско-Легуриран челик, Јаглероден лиен челик, Нерѓосувачки челик, Нерѓосувачки челик отпорен на топлина, Легуриран челик,Јаглероден челик,Ноктилно железо, Сиволеано железо, Против абењелеано железо, Високо хромлеано железо.
4. Стандард за материјал: ASTM, AISI, DIN, BS, JIS, NF, AS, AAR, ISO, GB, итн.
5.Max Големина: 800 mm.
6.Трговска ставка: ФОБ Нингбо или Шангај, Кина.
7.Одложено време: 35-45 дена (Детали според количината на нарачката).
8.Софтвер за цртежи: JPG, PDF, Auto CAD, Solid works, ProE итн.
9.Термичка обработка: гаснење со висока фреквенција, гаснење со средна фреквенција, карбуризирање и гаснење, гаснење масло, гаснење со вода, гаснење, нормализирање, калење, жарење итн.
10. Капацитет за обработка: центар за обработка со ЦПУ, струг, фреза, машина за дупчење, машина за здодевност, машина за мелење и аутсорсинг со нашата ревидирана обработкаснабдувачспоред спецификацијата на цртежот.
11. Површински третман: Ладно/жешко обложување со Zn, третман на оцрнување, Cr позлата, правоблога, Боја против 'рѓа, површинска боја, обложена вода против 'рѓа, масло против 'рѓа, итн
12.Инспекција: Спроведување со деструктивни и недеструктивни тестови, вклучувајќи хемиска анализа, димензионална инспекција, тест за механички својства, металографски набљудување, тест на цврстина.Ние исто така соработуваме со меѓународни лаборатории за тестирање од трети страни за да се осигураме дека сите барања на нашите клиенти се исполнети.
13. Пакување: Дрвен картон, дезинсекција или кутија од иверица, метална кутија или според барањата на клиентите.
14. Сертификат за систем за квалитет: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001.
15.Услужна област: Перформанси во индустриите за земјоделска опрема, преработка на минерали, рударска опрема, индустрија за нафта и гас, заземјување и тешка опрема, автомобилска индустрија, железничка индустрија, индустрија за бродоградба, цементна индустрија итн.
16.Клучни производи:Вентилшколка,Вентил, Рамка за поддршка на багерот, плоча за обложување на машината за минирање, сечило за машина за минирање, навртка за машина за минирање, Решетки и плочи, делови за дробење и уништувач, делови отпорни на абење, хидраулични фитинзи,Вентил& Делови за пумпа, заби и адаптери за корпа и други делови за леење.
Добредојдовте да не контактирате доколку има некој проект за кастинг дел!

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
    WhatsApp онлајн разговор!